Často kladené otázky

 

Jaký model si mám vybrat?

Záleží na účinku, kterého chcete docílit. Všeobecně řečeno jsou ale větší modely úspornější – jak finančně, tak časově. Osvítí totiž větší část těla najednou, takže pro rozsáhlejší terapii nemusíte podstupovat několik sezení. Naopak menší zařízení může vyhovovat při lokální terapii nebo častém cestování.

Ozvěte se a my s vámi moc rádi probereme individuální potřeby a možnosti. Nebo zkuste našeho průvodce výběrem.

Jaká je doporučená vzdálenost a jak dlouho by měla trvat jedna terapie?
Doporučujeme vzdálenost 15 až 50 cm po dobu 10 až 20 minut na osvícenou partii. Delší sezení ztrácí na významu, protože buňky po 20 minutách už víc světla nepřijmou. Platí ale – čím dále od zdroje jste, tím déle je potřeba svítit. Intenzita totiž se vzdáleností klesá. Přesná čísla vám ale nedáme. Každý reaguje trochu jinak, takže se řiďte hlavně sami sebou.
Je nutné během terapie nosit ochranné brýle?
My sice ochranné brýle doporučujeme, ale většina našich zákazníků pouze zavírá oči. Pokud máte citlivé oči nebo vám je terapie nepříjemná, brýle si nasaďte. Pro jistotu se doporučujeme poradit se svým lékařem.
Jaké jsou hlavní přínosy terapie červeným světlem?

Díky komplexnímu působení terapie můžete pozorovat spoustu změn. Zvýšení energie, kvalitnější pokožka a vlasy, rychlejší regenerace svalů, zmírnění zánětů a bolesti, lepší cirkulace nebo třeba vyšší produkce kolagenu.

Zajímá mě více

Jak rychle uvidím výsledky?

Výsledky se dostaví podle toho, jaký účinek očekáváte. Když budete terapii provádět pravidelně každý den, bude terapie nejefektivnější a nejrychlejší.

Několik dní: zvýšení energie, psychická pohoda a zlepšení nálady
2–4 týdny: fyzické změny (kvalita pleti, regenerace kloubů, úleva od bolesti atd.)

Kdy se terapie červeným světlem používá?
Kdykoliv během dne, když budete potřebovat nakopnout. A protože terapií strávíte maximálně 20 minut, tak ji jednoduše stihnete. Pomůže vám:

ráno nastartovat a během dne mít více energie,
před tréninkem připravit svaly na výkon díky zvýšenému prokrvení,
po tréninku zrychlit regeneraci a zmírnit bolest namožených svalů.
Mohu terapii červeným světlem používat večer?

Ano, ale intenzivní červené (RED) světlo by nemělo svítit do zavřených očích 2–3 hodiny před spánkem. Případně využijte pouze neviditelné NIR spektrum, které spánek nenarušuje.

Jak často se má terapie červeným světlem používat?
Každý den, abyste z terapie vytěžili maximum. Zabere vám to jen pár minut. Když to nevyjde, tak alespoň 3× týdně.
Mohu terapie červeným světlem provádět vícekrát denně?
Ano, ale stejnou část těla osvětlujte maximálně 30 minut denně. Ne najednou, ale rozdělených do 2–3 sezení. Jedna terapie by totiž neměla přesáhnout 20 minut na osvícenou partii.
Dá se světlem předávkovat?
Příliš dlouhé terapie může způsobit tzv. „dvoufázovou odpověď na dávku“. Princip je jednoduchý – nízká dávka není dostatečně efektivní, ideální dávka má efekt maximální a příliš velká ho zase snižuje.

Držte se proto v rozmezí 10–20 minut na jednu partii během jednoho sezení.
Jaká pozitiva přináší vlnová délka 630 nm?

Nejvýraznější účinky má na pleť, vlasy a nehty. Protože ty ji absorbují nejvíc. Podporuje tvorbu kolagenu, takže se používá k řešení kožních problémů, redukci vrásek nebo padání vlasů. Jako jedna z nejstudovanějších vlnových délek má za sebou řadu výzkumů.

1) Studie potvrdila, že vlnová délka 630 nm pomáhá zvrátit projevy stárnutí pleti. Redukce vrásek, zvýšená pružnost i hustota pleti a regulace kožního mazu. Testy prokázaly, že po 84 dnech došlo k postupnému snížení hloubky vrásek o 38,3 %, zvýšení elasticity pokožky o 18,4 % a zvýšení hustoty pokožky o 47,7 %, snížení množství kožního mazu o 70,3 %. Účinky navíc nejsou jen krátkodobé, ale trvají i měsíc po ukončení terapie.

2) Prokázalo se, že vlnová délka 630 nm má pozitivní vliv na (nejen) sluncem poškozenou pokožku. Účastníci ve věku 24–56 let potvrdili, že v 80 % případů pozorovali zjemnění vrásek a celkově pokožky. Hlavně starší účastníci pozorovali redukci jemných linek. Terapie navíc mírně zlepšila zarudnutí a hyperpigmentaci. A to bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

3) Vlnová délka 630 nm se využila jako terapie proti ztrátě obočí u žen trpících FFA (frontální fibrózní alopecie). Při té dochází k řídnutí vlasové linie a obočí. Během 10 týdnů obočí výrazně zhoustlo a došlo k nárůstu i silných a středně silných vlasů. Efekt trval ještě dalších 6 měsíců po ukončení.

Jaká pozitiva přináší vlnová délka 810 nm?

Tato vlnová délka je schopna proniknout hlouběji do tkání. Mluví se o ní zejména pro své pozitivní efekty na mozek a kognici. Zároveň má také skvělou absorbci v CCO v mitochondriích. Zde uvádíme některé zajímavé studie:

1) Tři starší dospělí s mírnou kognitivní poruchou podstoupili 18 sezení stimulace vlnovou délkou 810 nm po dobu 9 týdnů a byli hodnoceni pomocí neuropsychologických testů paměti a exekutivních funkcí a standardizovaných dotazníků o depresivních a úzkostných symptomech, globálních kognitivních funkcích a schopnostech každodenního fungování před a po stimulaci.

- U prvního staršího dospělého se paměťové chyby velmi zlepšily. Dříve se pohybovali v 1.-2. percentilu, což znamená, že jejich paměť byla horší než paměť téměř všech ostatních. Zlepšili se však na 41.-69. percentil, což je normální rozmezí jako u většiny lidí.

- Druhý starší dospělý se také výrazně zlepšil. Začínali na 11. percentilu, což znamená, že dělali více chyb než většina ostatních. Výrazně se však zlepšil na 83. percentil, kde dělá méně chyb než většina lidí.

- Třetí starší dospělý se zlepšil z 5. percentilu, kde dělal hodně chyb, na 56. percentil, což je o něco lepší než průměr.

Zjednodušeně řečeno, všichni tři starší dospělí si výrazně zlepšili paměť a dělali méně chyb než dříve. Po intervenci bylo rovněž pozorováno zlepšení depresivních a úzkostných příznaků.

2) Studie měřila změny regionální mozkové saturace kyslíkem (rSO2) před, během a po 15 minutách stimulace LED vlnovou délkou 810 nm na zdravém dobrovolníkovi. Výsledky ukázaly významné zvýšení rSO2 na obou stranách frontální oblasti, což svědčí o zvýšeném průtoku krve mozkem a jeho okysličení.

3) Studie zkoumala, jak dobře pomáhají dva různé zákroky zlepšit pohybové schopnosti dětí s problémy s motorickými funkcemi. Jedním z nich byl samotný intenzivní funkční trénink a druhý kombinoval tento trénink se světelnou terapií 810 nm. Děti byly rozděleny do skupin na základě závažnosti jejich problémů s motorickými funkcemi pomocí standardního systému zvaného Gross Motor Function Classification Systém (GMFCS). Studie zjistila, že u dětí do přibližně 8 let, zejména u dětí mladších 3 let, došlo k výraznému zlepšení motorických schopností, pokud absolvovaly kombinovaný zákrok tréninkem a světlem, ve srovnání s dětmi, které absolvovaly pouze trénink. Hlavní je tedy to, že přidání světelné terapie k tréninku zefektivnilo léčbu u malých dětí s určitým stupněm obtíží v oblasti motorických funkcí.

4) Studie aplikovala terapii blízkým infračerveným světlem o vlnové délce 810 nm na čelo 10 pacientů s těžkou depresí a úzkostnými poruchami a měřila jejich psychologické a fyziologické výsledky. Studie zjistila, že terapie významně snížila skóre Hamiltonovy škály pro hodnocení deprese (HAM-D) a Hamiltonovy škály pro hodnocení úzkosti (HAM-A) po 2 a 4 týdnech po jednom 8minutovém osvícení, přičemž k největšímu zlepšení došlo po 2 týdnech. Zároveň došlo ke zvýšení prokrvení mozku.
Jaké jsou rozdíly mezi Generacemi 3.0 a 4.0?
Protože se neustále snažíme posouvat možnosti terapie červeným světlem, tak neustále vyvíjíme a testujeme. Nová Generace 4.0 ale stojí na základech té původní – takže obě si své místo najdou.

Generace 3.0 přišla s nadstandardními 4 vlnovými délkami, velkou silou ozáření a technologií Flicker-free. Panel tak svítí nonstop bez podprahového problikávání. Což klasické LED dělají a mohou způsobovat bolesti hlavy.

Generace 4.0 dostala navíc:
dvě nové vlnové délky – 630 nm (efektivní pro pleť) a 810 nm (stimulující mozek)
dohromady tedy inovativních 6 různých vlnových délek
– LED s průkopnickou technologií Multi-Wavelength Dual Chip, díky které se vlnové délky rozloží rovnoměrně
intuitivní dotykový displej pro ještě jednodušší ovládání
nastavení intenzity RED i NIR světla s přesností 1 %
mobilní aplikaci rozšiřující nastavení (světelný budík, dálkové ovládání)
bezdrátové propojení více panelů s funkcí WiFi
Kdy využít možnosti nastavení intenzity spekter?
Pro maximální účinky doporučujeme používat 100 %.

Intenzitu můžete snížit, pokud:
– s terapií začínáte – doporučujeme začít na 50–60 % a postupně navyšovat. Pokud vám však vyšší intenzita není nepříjemná, není nutné intenzitu snižovat.
– jste citlivější na světlo. V takovém případě stačí ubrat u červeného světla (RED).
– vaše pokožka nepříjemně reaguje na teplo. Blízké infračervené světlo (NIR) lehce zahřívá, RED můžete nechat na maximu.
– vám terapie při 100 % není příjemná. Vždy poslouchejte své tělo, pocity a potřeby.
Jaké jsou rozdíly mezi Bulb 3.0 a Bulb 4.0?
Protože se neustále snažíme posouvat možnosti terapie červeným světlem, tak neustále vyvíjíme a testujeme. Nová Bulb 4.0 ale stojí na základech té původní – takže obě si svoje místo najdou.

Bulb 3.0 přišla s nadstandardními 4 vlnovými délkami, velkou silou ozáření a technologií Flicker-free. Žárovka tak svítí nonstop bez podprahového problikávání. Což klasické LED dělají a mohou způsobovat bolesti hlavy.

Model Bulb 4.0 navíc dostal:
dvě nové vlnové délky – 630 nm (efektivní pro pleť) a 810 nm (stimulující mozek)
dohromady tedy inovativních 6 různých vlnových délek
– LED s průkopnickou technologií Multi-Wavelength Dual Chip, díky které se vlnové délky rozloží rovnoměrně
3 módy pro nastavení spekter (pouze RED, pouze NIR, kombinace RED + NIR)
Jak se na Bulb 4.0 přepínají režimy RED a NIR nebo kombinace?
Žárovka disponuje 3 režimy – RED + NIR (obě spektra současně), RED (jen červené) a nejméně viditelné NIR (blízké infračervené spektrum).

Chcete-li přepínat mezi režimy, jednoduše žárovku vypněte a znovu zapněte během 10 sekund. Při každém dalším zapnutí se pravidelně střídají v pořadí RED + NIR –> RED –> NIR.

Když používáte jakýkoli režim déle než 10 sekund, žárovka si to zapamatuje a při dalším zapnutí aktivuje poslední používaný režim.

Jak to vypadá v praxi?
Dají se na Bulb 3.0 používat samostatné režimy RED nebo NIR?
Bohužel ne – u modelu Bulb 3.0 svítí oba módy najednou. Samostatné svícení pouze jednoho spektra ale můžete nastavit u novější Bulb 4.0. Nebo na všech našich panelech.
Co je to flicker? Mají ho vaše produkty?

Flicker je v podstatě podprahové problikávání světla. Světlo tak nesvítí konstantně, ale neustále se vypíná a nasvěcuje. Tak rychle, že to nevidíme. Ale naše oči a buňky to vnímají. Může tak docházet ke zbytečnému stresu a u citlivých jedinců k bolestem hlavy nebo únavě.

Naše produkty flicker nemají. Naopak používáme technologii Flicker-free, která blikání zabraňuje. Díky tomu dosáhnete co nejefektivnějších výsledků. A bez nežádoucích účinků.

Tip: Na mobilu flicker poznáte. Stačí na něj namířit fotoaparát.

Proč nepoužíváte pulzní technologii?

Pulzní technologie vypadá hezky na papíře. Prostě další funkce navíc. Ale v případě LED zařízení není nijak podložená. A navíc neodpovídá naším bezpečnostním standardům.

Nepoužíváme ji, protože:

– se inspirujeme přírodou. Slunce vydává konstantní záři, nepulzuje.
– není konstantní. Pro optimální výsledky by terapie měla být konzistentní a bez výkyvů.
– LED není laser. Pulzování u vysoce výkonných laserů podporuje hloubku, do které se světlo dostane. LED mají mnohem nižší intenzitu záření a pulzování naopak snižuje jejich účinek.
– nemusí být dobře snášená. Pulzování může citlivým lidem způsobit bolesti hlavy nebo nepříjemné pocity. I proto využíváme Flicker-free technologii, která blikání zamezuje.
– neexistuje jasná shoda mezi vědci. Frekvence impulzů je pořád s otazníkem. Nikdo s jistotou neví, jak často by se měly střídat.

Jak používat terapii červeným světlem na zvýšení sportovního výkonu?

Ideálně těsně před sportovním výkonem. Zaměřte se na partie, které budete zapojovat. Díky terapii je prokrvíte a připravíte.

Naopak po výkonu může urychlit regeneraci svalů a vaziva.

Jak používat terapii červeným světlem k regeneraci?

Terapii proveďte do několika hodin po výkonu. Zaměřte se na partie, které dostaly nejvíce zabrat.

Jaké využití má terapie červeným světlem v létě?

I v létě má terapie červeným světlem řadu benefitů. Existuje jich řada, kterých se pobytem na slunci jen těžko dosáhne. Navíc ani během slunečných měsíců nebýváme dostatečně venku – hlavně během pracovního týdne.

Užívejte terapii celoročně na:

– regulaci pohlavních hormonů
. Při lokálním ozařování rozkroku má vliv na produkci testosteronu, estrogenu nebo progesteronu. Navíc jde o partie, které byste slunci neměli vystavovat – ať už kvůli UV záření nebo nadměrnému zahřívání.
– dny, kdy nemáte čas být venku. Jde vlastně o koncentraci tělu prospěšných vlnových délek. Takže během pár minut jich dostanete tolik, jako při dlouhém pobytu na slunci. Venku navíc často prší, a to bez ohledu na roční období.
– zlepšení odolnosti kůže proti UV záření. Pokožka je připravená a snižuje se riziko spálení. Ideální je tak ranní použití.
– lokální osvícení. Ať už jde pohybový aparát před nebo po sportem, nebo chronické problémy. Koncentrovaná dávka zrychluje regeneraci, působí jako prevence zranění a ulevuje od bolesti.

Jaký je rozdíl mezi panely MITO LIGHT® a klasickou infralampou?

Klasické infralampy fungují především na principu tepelné terapie. Nedají se ovlivnit konkrétní vlnové délky, takže vyzařuje všechny možné – bez ohledu na efektivitu. Síla těch prokazatelně účinných tak není dostatečná a pohybuje se jen v řádech procent.

Naopak LED panely:
– vyzařují pečlivě vybrané vlnové délky s maximální intenzitou.
– kombinují jak červené (RED), tak blízké infračervené (NIR) světlo.
zvyšují energii v buňkách a mají biomodulační účinky.
– nepůsobí jen povrchově, ale blízké infračervené světlo proniká hluboko do tkání.
– pomáhají s regenerací, záněty nebo při zraněních.
– se dostanou až ke kloubům, svalům, orgánům nebo mozku.

Jaký je rozdíl mezi panely MITO LIGHT® a infrasaunou?

Infrasauna produkuje vyšší spektra vlnových délek, která hlavně zvyšují teplotu. Konkrétně jde o středně vzdálené a vzdálené červené světlo (> 1 400 nm) v nižší koncentraci.

Naopak červené (RED) a blízké infračervené světlo (NIR) panelů MITO LIGHT® fungují jako biomodulátory (zlepšují procesy v těle). A to díky pečlivě vybraným vlnovým délkám, které mají vyšší koncentraci a prokazatelné účinky. Zvyšují tak buněčnou energii, takže se zlepšuje řada problémů. Od problematické a stárnoucí pleti (RED) až po bolesti svalů, kloubů nebo třeba snížené kognice a psychické nepohody (NIR).

Jak dokáže světlo zvyšovat energii?

Červené (RED) a blízké infračervené světlo (NIR) zvyšuje počet mitochondrií v těle a zefektivňuje jejich práci.

Mitochondrie jsou v podstatě elektrárny, které zásobují buňky ATP (adenosintrifosfátem) – a tedy energií. A konkrétní vlnové délky (jak RED, tak NIR) pomáhají mitochondriím s tvorbou ATP i jeho resyntetizací. Buňky tak mají víc energie. A tím pádem i vy.

Zvyšuje terapie červeným světlem množství vitamínu D v těle?

Na hladinu vitamínu D v těle má vliv UV záření. A to zařízení pro terapii červeným světlem neobsahují.

Proč u Generace 3.0 polovina LED žárovek nesvítí?

Pro naše oči to tak je. Ale ve skutečnosti svítí všechny žárovky – polovina z nich neviditelným blízkým infračerveným zářením.

Jaká je životnost LED diod?

Kvalitní LED technologie zaručuje až 50 000 hodin svícení. Což při 30 minutách denně stačí na 274 let. Přitom délka jednoho sezení je individuální – liší se podle vašich potřeb, cílů a taky velikosti panelu. A většinou se pohybuje mezi 10–20 minutami.

Jak funguje garance vrácení peněz?

Když vám panel nebude vyhovovat, máte 30 dní na jeho vrácení bez udání důvodů. Všechno jsme sepsali v sekci Reklamace a vrácení zboží.

Kde si mohu LED panely MITO LIGHT® vyzkoušet?

Díky našim partnerům najdete naše v 8 okresních městech České republiky a ve 3 krajských městech Slovenské republiky!

CZ: Praha, Brno, Plzeň, České Budějovice, Hradec Králové, Mladá Boleslav, Znojmo, Klatovy
SK: Bratislava, Trenčín, Trnava

Nebo koukněte na interaktivní mapu, kde najdete bližší informace a kontakty.

Může mi terapie červeným světlem pomoci od bolestí svalů a kloubů?

Červené (RED) I blízké infračervené (NIR) pomáhají s celkovou regenerací, snižují zánětlivost a zároveň zvyšují syntézu kolagenu. Díky tomu fungují nejen jako prevence, ale taky podpora léčby zranění a problémů – i těch chronických. Díky tomu dochází k útlumu bolesti.

Účinky terapie červeným světlem na pohybový aparát:
– Funguje jako prevence a zároveň podporuje regeneraci
– Zvyšuje flexibilitu kloubů a pomáhá se snížením ztuhlosti
Snížená zánětlivost má vliv jak na chronické, tak akutní problémy
– Studie potvrzují zvýšení hustoty kostí, což je chrání před zlomeninami
Zlepšuje krevní oběh, který zásobuje tkáně živinami a kyslíkem

Jak terapie červeným světlem působí na pleť?

Ozdravuje, omlazuje a zpevňuje. Podporuje nejen tvorbu kolagenu, ale také elastinu. Navíc stimuluje mikrocirkulaci, která buňkám a pleti dodává kyslík a živiny.

Co umí s pletí konkrétně?
– Pomáhá se syntézou kolagenu v těle
– Zmírňuje kožní záněty a problémy jako akné, ekzém nebo růžovku

– Stimuluje produkci elastinu, který udržuje pokožku pružnou
Zvyšuje mikrocirkulaci krve, takže i okysličení a výživu buněk
– Přispívá k redukci vrásek a jejich prevenci
– Kožní jizvy a rány se lépe hojí
– Pomáhá vyživovat vlasové folikuly, které ovlivňují množství a kvalitu vlasů

Článek Zdravější a hladší pleť díky využití světla rozebírá účinky terapie dopodrobna!

Pomůže mi terapie červeným světlem s akné?

Ano, červené světlo je známé svými pozitivními účinky na pokožku – včetně zmírnění akné.

Terapie podporuje regeneraci pokožky, snižuje zánět a může pomoci při léčbě akné a dalších kožních problémů. Nejlepších výsledků dosáhnete při pravidelném každodenním používání.

Může terapie červeným světlem pomoci s hojením jizev?

Ano, pravidelná terapie červeným světlem zlepšuje regeneraci a urychluje hojení jizev. Stimuluje totiž tvorbu kolagenu a zlepšuje prokrvení.

Může mi terapie červeným světlem pomoci s bolestmi zad?

Ano, pravidelné každodenní používání pomáhá s regenerací svalů, ulevuje od bolesti, zlepšuje prokrvení a snižuje zánět. Díky tomu může urychlit hojení a zmírnit svalové napětí.

Vadí při terapii silikonový implantát nebo kov v těle?

Ani jedno nevadí. Terapie nemá na implantáty žádný vliv.

Silikon
ohrožuje především vysoká teplota. Ta ale při terapii nehrozí. Blízké infračervené (NIR) světlo sice lehce hřeje, ale zdaleka nedosahuje takové intenzity. A navíc vám terapie může pomoci s hojením jizev.

Kov nereaguje. Světlo v dané oblasti jen neprojde skrz, takže ho absorbuje okolní tkáň.

Vydávají zařízení MITO LIGHT® teplo?
Ano, díky blízkému infračervenému světlu pocítíte příjemné teplo.
Jsou zařízení MITO LIGHT® bezpečná?
Ano, všechna zařízení mají přísné evropské certifikace CE a RoHS. Díky nim víte, že jsou zcela bezpečná a navíc nevyzařují škodlivé UV záření.
Může se terapie používat i během těhotenství?

Ano, ale vždy se nejdříve poraďte se svým lékařem. Při svícení na břicho případně doporučujeme používat NIR spektrum z větší vzdálenosti, přibližně 40–70 cm. Produkuje totiž teplo. U RED vlnových délek můžete klidně nechat standardní dobu i vzdálenost.

Zajímavost: Dr. Michael Hamblin, profesor na Harvardské lékařské fakultě a jeden z předních světových vědců v oboru světelné terapie, se domnívá, že RED/NIR fototerapie může být během těhotenství pro matku i dítě velmi prospěšné díky prevalenci kmenových buněk.

Mohou terapii červeným světlem využívat i děti?
Samozřejmě, děti mají také buňky a mitochondrie. Doporučujeme ale snížit intenzitu terapie.

Vzdálenost: 40–70 cm od zdroje
Doba: 5–10 minut

Vždy se však nejdříve poraďte s lékařem.
Je terapie červeným světlem bezpečná i pro domácí mazlíčky?
Ano a podle ohlasů ji milují! Terapie na ně působí podobně jako na lidi – pomáhá zvyšovat buněčnou energii. Světlo proniká do hloubky, takže pomáhá urychlit regeneraci ve šlachách, svalech a kostech. Díky tomu přispívá jak k tlumení bolesti, tak prevenci.
Mohu pokračovat v terapii při užívání antibiotik?

Určitě se poraďte s lékařem. Protože použití terapie červeným světlem během užívání antibiotik nemusí být vždy 100% bezpečné.

Některá antibiotika způsobují fotosenzitivitu. Vaše pokožka je citlivější na světlo a můžou se projevit silnější reakce – zarudnutí, pálení nebo vyrážka.

Má červené světlo příznivé účinky na redukci celulitidy?

Ano! Blízké infračervené světlo (NIR) proniká do hlubších vrstev kůže. Tam stimuluje regeneraci buněk a zároveň metabolismus těch tukových. Ty tak výrazně rychleji dokončí svůj životní cyklus (zmizí). Což znamená vypnutější pokožku.

Navíc červené světlo (RED) podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Pokožka je tak pružnější a pevnější.

Jaké jsou kontraindikace terapie červeným světlem?

Najdou se, ale většina je ovlivněná spíše individuální mírou citlivosti. Samozřejmě se řiďte i vašimi pocity, které během i po terapii máte.

Poraďte se s lékařem, pokud:
trpíte hypertyreózou (zvýšenou aktivitou štítné žlázy).
jste těhotná. Navíc zvětšete odstup od zdroje, když si svítíte na břicho blízkým infračerveným spektrem (NIR). Produkuje teplo, tak aby nedošlo ke zbytečnému zahřívání.
se u vás projeví fotosenzitivita. Ať už přirozená, nebo v rámci užívání léků.
se léčíte s rakovinovým onemocněním.
na sobě máte otevřené krvácející rány. Zvyšuje se celkové prokrvení, takže i množství ztracené krve.
trpíte specifickým onemocněním.

Je možné panel používat i během akutní nemoci nebo těsně po ní?

Těsně před nebo po nemoci vám může pomoci nakopnout imunitní systém a zrychlit regeneraci. U aktivních nemocí se raději poraďte s lékařem a rozhodně sledujte reakci těla. Větší únava nebo přitížení jsou signálem, abyste terapii přerušili.

Obzvlášť u horeček si dávejte pozor, aby nedošlo k přehřátí.

Jak je možné používat, zavěsit nebo postavit panel, pokud nechci kupovat stojan?

Panely MITO LIGHT® samozřejmě fungují i bez stojanu. V balení najdete jednoduchý závěsný systém s kladkou – hákem ho připevníte na dveře, pomocí vrutu a očka zase na zeď. Navíc ho můžete jednoduše opřít o nábytek nebo stěnu.

Mohu žárovku Bulb použít v běžné lampičce?

Žárovka MITO LIGHT Bulb funguje, když lampa splňuje 4 podmínky.

Typ objímky: E27
Vstupní napětí: AC 200–240 V
Minimální výkon: 20 W
Průměr stínidla: více než 12,1 cm